Erasmus+ projekt 2018-2020 beszámoló

Az Erasmus+ projekt 2018-2020 beszámolói az alábbi linkeken olvashatóak.

00: Elindult a 2018-as Erasmus+ projektünk

01: Írország a galopp hazája – diákmobilitás (IE)

02: A finn szakképzést tanulmányozták tanáraink (FI)

03: A finn ló és sulky hazájában – diákmobilitás (FI)

04: Díjugratás és voltizs Vágsellyén (SK)

05: Az ír lovas szakképzés központjában tanáraink (IE)

06: Zárul Erasmus+ pályázatunk

Nyári lovastábor 2021

Ismét lovastábor iskolánkban!

Szeretettel várunk idén is minden lovagolni vágyó gyermeket a történelmi szépségével elvarázsoló Bábolnai Ménesbirtokon!
Amennyiben a járványügyi helyzet engedi, táborunk idén is várja a lovak és a lovaglás iránt érdeklődő diákokat. A táborban a Kisalföldi ASzC Pettkó-Szandtner Tibor Lovas Szakképző Iskola és Kollégium szaktanárai segítik a lovaglás alapjainak elsajátítását, lovaglótudásotok csiszolását.

A mellékelt dokumentumban minden információt, és a jelentkezési lapot is megtalálják.

Pettkó lovastábor 2021

RENDKÍVÜLI FELVÉTELI ELJÁRÁS!

Iskolánk rendkívüli felvételi eljárást hirdet a 2021/2022. tanévben indítandó, Mezőgazdaság ágazat Gazda szakma Lovász szakmairányára.

56 tanulót tudunk felvenni a következő tanévre. 44 tanuló már felvételt nyert iskolánkba, így a rendkívüli felvételi eljárás keretében még 12 főt tudunk felvenni.

Kérjük az érdeklődőket, hogy a titkarsag@pettkoiskola.sulinet.hu e-mail címre küldött levélben, vagy a +36 34 568 063 telefonszámon keressen meg minket.

A hozzánk jelentkezett tanulók értesítő leveleit a jövő héten (április 26-val kezdődő hét) postára adjuk.

Körmendi Csaba igazgató

Virtuális felvételi

Kedves Felvételiző!

Mivel a személyes elbeszélgetésre sajnos nem kerülhet sor, ezért szeretnénk, ha egy videóban mutatkoznál be, és küldenéd el nekünk a pettko.felveteli@gmail.com e-mail címre.

A videóval kapcsolatos kéréseink:

A felvétel első része tartalmazza a bemutatkozásod, kb. egy perc terjedelemben. A bemutatkozás elején ne felejtsd el megemlíteni a neved, és azt, hogy honnan érkezel hozzánk.  Ezt követően válaszold meg az alábbi kérdéseket:

1. Miért szeretnél az iskolánk tanulója lenni?
  2. Van a családban, vagy a rokonságban ló?
  3. Lovagolsz? Ha igen, milyen szinten? (szabad száron, futószáron, lépés, ügetés, vagy vágta?)
  4. Miből áll a Lovász munkája?
  5. Ha kollégista szeretnél lenni, szerinted mennyire vagy alkalmas egy új közösségbe való beilleszkedésbe?
  6. Mennyire tudsz alkalmazkodni a szabályokhoz, illetve ahhoz, hogy a napod szervezetten, irányítottan működik, kevés szabadidővel?
  7. Mennyire fontos számodra a tanulás, illetve mennyire motivál a jó tanulmányi eredmény?

A második részében fél percben vedd fel a lovaglásod, ha lovagolsz. Ha nem, szívesen fogadunk olyan videót is, ahol a lóval való kapcsolat, vagy istállómunka tekinthető meg rólad.

Miután ezzel végeztél, a videót nevezd át saját nevedre, majd küld el csütörtök délig (2021.03.11.) a fenti e-mail címre. Ha bármilyen problémád akadna a videó elkészítésével, vagy küldésével, mindenképp jelezd e-mailben. Ha nincs meg a kellő technikai lehetőséged a videó elkészítésére, akkor a kérdések megválaszolását begépelve várjuk, egy fotó társaságában.

Fontos, hogy videó, vagy dokumentum mellett el kell küldened kitöltve az egészségügyi alkalmassági papírt is, melyet már postai úton eljuttattunk hozzád.

Nagyon várjuk a videót és bemutatkozást! Egy nagyon jó közösségbe kerülsz!