Erasmus+ 2018-2020

Szakközépiskolánk 2018-ban újfent benyújtott projekttervet az Európai Bizottsághoz diák mobilitások és új dologként tanári szakmai utak megvalósítására egy 2 éves projekt keretében. A projektterv 100%-os, összesen 64.873 eurós támogatást nyert a Európai Bizottságtól, amelyért intézményünk ezúton is köszönetét fejezi ki.
A támogatási összeg 80%-a megérkezett iskolánkhoz és annak segítségével megkezdődhetett a tervezett külföldi szakmai gyakorlatok, tanári programok szervezése a „Bővítsd tudásod!” – külföldi szakmai gyakorlatok a Pettkó lovasiskola diákjai és tanárai számára című projekt keretében.
A projekt részeként 2018 őszétől 2020 tavaszáig 4 diákmobilitást és 3 tanári szakmai utat szervez meg intézményünk írországi, finnországi, szlovákiai, csehországi és angliai partnereink bevonásával.
Diákjaink számára a 3-4 hetes szakmai gyakorlatok új, idegen nyelvi környezetben megvalósuló lovas szakmai tapasztalatot adnak, tanáraink számára pedig a nyugat- és észak-európai oktatási rendszerek működésébe és a lovas szakképzés szakmai tevékenységébe engednek betekintést az utazások.

A 2018/19-es tanév első félévben, 2018. november 27 és december 1 diákmobilitásra került sor az írországi partnerünknél, ahol két kísérő tanárnő, Bardóczky Veronika és F. Molnár Zsóka, felügyelete mellett 7 diákunk – Tóth Sándor 10.A, Lovász Bence10.A, Kulitsán Eszter 11.A, Pataki Gréta 11.A, Erdélyi Hajnalka 11.B, Kiss Szintia 2. o., Nemes Hargita 2. o. – vett részt szakmai gyakorlaton.
A RACE Academy-ben szervezett gyakorlat a tervezetteknek megfelelően zajlott le, a diákok a három hét alatt a galoppversenyzés alapjaiba, és az angol telivérekkel való munkában szereztek új ismereteket. A szakmai munka része volt az istállómunka és a lovaglás mellett a szimulátorokon való edzés és a lovaglás során készített videófelvételek kielemzése is.
Az írországi partnerünk visszajelzései és a kísérők tapasztalatai alapján diákjaink jól végezték feladataikat és számukra több területen jelentős fejlődést hozott a kiutazás.

Az írországi gyakorlatról: