Norvégiai utazás 2013

2013. szeptember 12-től október 3-ig három hetes szakmai gyakorlaton vettek részt diákjaink a norvégiai Voss városában a Voss Jordbrukssklue elnevezésű mezőgazdasági középiskolában. Az iskola a Leonardo Da Vinci európai szakképzési program 2012. évi pályázata kapcsán fogadta három tanulónkat: Almási Szilviát, Csillag Vivient és Majer Denielt. Kecskés Marietta kistanár kísérte el a szakmai gyakorlatra a bábolnai diákokat.

A három hetes norvégiai tartózkodás alatt megismerkedtek a gyerekek a hegyvidéki lótartás szakmai oldalával, de például a sulky-versenyzéssel is. Lehetőségük nyílt Voss környéke természeti és kulturális értékeinek, és a norvég lovaskultúrának a megismerésére.

A szakmai gyakorlat tanulóink fejlődését szolgálta. Módjukban állt megtapasztalni egy, a hazaitól teljesen eltérő környezetben a munkavégzéshez kapcsolódó pozitívumokat, nehézségeket.

Kipróbálhatták magukat egy más kultúrájú és értékrendszerű világban, amelyből hasznos tapasztalatokkal térhettek haza.

Szakmai gyakorlaton voltak diákjaink a norvégiai Voss-ban