Pettkós diák nyerte Országos Bajnoki futamot

Bábolna adott helyet a military szakág Országos Bajnoki döntőjének. A versenyt október 9-11. között rendezte meg a Bábolna Nemzeti Ménesbirtok Kft, a Pettkó-Szandtner Tibor Lovas Szakképző Iskola és Kollégium diákjainak aktív részvételével, akik pályaszolgálatot adtak, segítők voltak és akadálybírói teendőket láttak el. Két Pettkós diák, Unger Patrícia és Martin Fanni az amatőr lovas kategóriában versenyzőként is indult. Patrícia az iskola Alakos nevű és a ménesbirtok Büszke Botond Nevű lovaival versenyzett, míg Fanni az iskola Zendülő nevű lovával indult. A három napos verseny díjlovaglásból, terepversenyből és díjugratásból tevődött össze.

Unger Patrícia Alakos nevű lovával, nagyszerű versenyzéssel az amatőr kategóriában negyven indulóból az I. helyezést szerezte meg, míg Büszke Botond nevű lovával VII. helyezést ért el. Martin Fanni Zendülővel XIV. helyen végzett. A két diák csapatversenyben is részt vett, ahol 1,7 hibaponttal
lemaradva a dobogóról IV. helyezést értek el.

Edzőik: Szikszai Zoltánné és Tuska Pál