TÁJÉKOZTATÓ A 2020/2021. TANÉV KÉPZÉSEIRŐL

Kedves Érdeklődő!

Amint az ismert, a szakképzés átalakításának kellős közepén tartunk. Annak érdekében, hogy kellő információ birtokában legyenek az iskolaválasztás előtt, megpróbálom Önöknek bemutatni  a jövő tanévben induló új szakképzési rendszer ránk vonatkozó részét.

Szakképző iskolák

• Visszaáll a képzés elnevezése a 2016. év előttire, vagyis szakképző iskola leszünk.
  • A szakképző iskolák 3 éves képzést folytatnak majd továbbra is.
  • A három év egy év ágazati alapképzésből és két év szakképzésből áll majd.

Ágazati alapképzés

• A rendszerbe belépő tanuló, amennyiben Lovásznak szeretne tanulni, úgy 9. évfolyamon mezőgazdaság ágazathoz tartozó alapképzésen vesz részt. Itt az ágazathoz tartozó szakmai területekkel ismerkedik majd meg. (Tehát 9. évfolyamban még nem konkrétan a Lovász szakmát tanulja.)
  • A 9. évfolyam végén ágazati alapvizsgát tesznek a tanulók.

Induló képzés

• Gazda képzés LOVÁSZ szakmairánnyal. Az ágazati alapképzést (kilencedik évfolyam) követően Lovász szakmát tanulnak a jelentkezők.
  • A képzést el lehet kezdeni 8. osztály befejezése után és érettségi után is.

Ösztöndíj

• A 2020/2021. tanévtől minden szakképzésben résztvevő tanuló tanulmányi ösztöndíjban fog részesülni.
  1. 10. 21.

Körmendi Csaba